Zespół

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Dzisiaj jest w sumie dużo łatwiej się wybić ze swoim zespołem muzycznym, aniżeli wcześniej. Naturalnie chodzi o ten band, który mimo wszystko coś sobą reprezentuje. Wiadomo - jeżeli jesteśmy zwykłymi amatorami, zapewne nie zrobimy kariery. Chociaż w sumie funkcjonuje sporo zespołów, które generalnie nic dobrego sobą nie reprezentują. Doskonale, że jednak porządni muzycy, jeżeli bardzo będą się starali, mogą zrobić karierę, odnieść upragniony sukces. Kiedyś Andy Warhol powiedział, iż każdy człowiek zasługuje na 5 minut sławy.

koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już stosunkowo stara, jednak w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa ma sporo fanów, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej znanych, jak i tych mniejszych zespołów, jakie głównie znane są lokalnej publiczności. Muzyka ta oparta jest głównie na dosadnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się wielką popularnością, co przekłada się głównie na to, że nadal w dominującym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Oczywiście progres tej muzyki wiąże się z wprowadzeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona wyłącznie dodatkiem do kompletnego brzmienia takiego gatunku muzycznego.

perkusja
Author: Matti Mattila
Source: flickr.com/photos/mattimattila
Rock, to muzyka, jaka w obecnych czasach mimo powszechnie stosowanej w muzyce elektroniki, wciąż dopuszcza głównie żywe instrumenty. Jak najbardziej jest to bardzo duży atut, który przekłada się na to, że bardzo dużo osób z przyjemnością słucha takiej muzyki. Rzecz jasna jak każdy inny gatunek muzyczny, tak również rock posiada różne odmiany. Jest to spowodowane odmiennym spojrzeniem na każdy gatunek muzyczny i tak też w przypadku rocka jest wielu artystów, którzy prezentują utwory rockowe w różnorodnym brzmieniu. Nie tylko nowa muzyka zdaje się być współcześnie łatwo osiągalna.

koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Muzyka odgrywa wielką rolę w naszym życiu i towarzyszy ludzkości od początków istnienia. Była tak samo sposobem na miłe spędzenie czasu, jak i owocem geniuszu. We współczesnym świecie, dzięki pojawieniu się takich przyrządów jak radio oraz nośników muzyki, takich jak płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka stała się dostępna dla wszystkich ludzi. Zaczęły się również kształtować gusta muzyczne, a popularni wykonawcy mogli liczyć na rzesze oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci.

płyta winylowa
Author: steve
Source: http://www.flickr.com
Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już dosyć stara, jednak w tym przypadku nie można powiedzieć, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa ma niesamowicie dużo wielbicieli, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej popularnych, jak i tych mniejszych zespołów, które zazwyczaj znane są lokalnej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na dosadnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają właściwie brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, co przekłada się przede wszystkim na to, że nadal w dominującym stopniu produkowana jest ona z wykorzystaniem żywych instrumentów. Jak najbardziej progres tej muzyki wiąże się z dopuszczeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona jedynie dodatkiem do całości brzmienia tego gatunku muzycznego.

rock
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Wielki Koncert Plenerowy zaprosił znamienitych artystów na odbywającą się w tym roku edycję, wśród której nie zabraknie The Doors. Fani tego stylu muzycznego wydarzenia już teraz zacierają ręce oraz wyostrzają zmysły na zetknięcie się z tą rewolucyjną estetyką. Wyjątkowość muzyczna to wręcz najważniejsza cecha przedstawianego przez zespołu gatunku. Niesamowite emocje oraz doskonałe wrażenia szykują się dla uczestników festiwalu.