artyści

maska
Author: Ben Fredericson
Source: http://www.flickr.com
Jan Dziaczkowski przez bardzo wielu miłośników sztuki uznawany był za jednego z tych młodych artystów w Polsce, w którym tkwił olbrzymi potencjał, który został niewykorzystany tragiczną śmierć, która miała miejsce w rejonie Tatr wrześniem 2011. Jan Dziaczkowski zajmował się robieniem fotografii, ilustracją oraz kolarzem. W 2007 został absolwentem warszawskiej ASP na wydziale malarstwa. Podczas swej krótkiej kariery nawiązał współpracę z Fundacją Sztuk Wizualnych ZAPF i S-ka w Krakowie a także udzielał się jeszcze w bardzo wielu innych projektach.

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Dzisiaj jest w sumie dużo łatwiej się wybić ze swoim zespołem muzycznym, aniżeli wcześniej. Naturalnie chodzi o ten band, który mimo wszystko coś sobą reprezentuje. Wiadomo - jeżeli jesteśmy zwykłymi amatorami, zapewne nie zrobimy kariery. Chociaż w sumie funkcjonuje sporo zespołów, które generalnie nic dobrego sobą nie reprezentują. Doskonale, że jednak porządni muzycy, jeżeli bardzo będą się starali, mogą zrobić karierę, odnieść upragniony sukces. Kiedyś Andy Warhol powiedział, iż każdy człowiek zasługuje na 5 minut sławy.

koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Muzyka odgrywa wielką rolę w naszym życiu i towarzyszy ludzkości od początków istnienia. Była tak samo sposobem na miłe spędzenie czasu, jak i owocem geniuszu. We współczesnym świecie, dzięki pojawieniu się takich przyrządów jak radio oraz nośników muzyki, takich jak płyty, a potem kasety magnetofonowe, muzyka stała się dostępna dla wszystkich ludzi. Zaczęły się również kształtować gusta muzyczne, a popularni wykonawcy mogli liczyć na rzesze oddanych fanów, którzy na koncertach nucili wszystkie piosenki z pamięci.

płyta winylowa
Author: steve
Source: http://www.flickr.com
Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już dosyć stara, jednak w tym przypadku nie można powiedzieć, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa ma niesamowicie dużo wielbicieli, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej popularnych, jak i tych mniejszych zespołów, które zazwyczaj znane są lokalnej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na dosadnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają właściwie brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością, co przekłada się przede wszystkim na to, że nadal w dominującym stopniu produkowana jest ona z wykorzystaniem żywych instrumentów. Jak najbardziej progres tej muzyki wiąże się z dopuszczeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona jedynie dodatkiem do całości brzmienia tego gatunku muzycznego.