Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).

Czy ładna ilustracja może pomóc w zrozumieniu książeczki?

Teraz każda dobra reklama powinna mieć jakąś grafikę, żeby w lepszy sposób trafiła tego typu promocja do potencjalnego odbiorcy. Wiadome jest, że grafika lepiej zapadnie w pamięć.


Tak samo jest w książeczkach dla najmłodszych.


Nowy Jork


kluby fitness


Ładne ilustracje w książkach dla najmłodszych są równie ważne jak tekst. Dzięki niezłym ilustracjom w książkach dziecko jest czytelnikiem jeszcze nim nauczy się składać literki. Kiedyś książka z ilustracjami była pierwszym kontaktem ze sztuką. Tak jest i dzisiaj. Ilustracje z pewnością prowadzą do usamodzielnienia się czytelnika. Przy pomocy ilustracji potomstwo dorasta do wieku, gdy dowiaduje się, że za ilustracjami kryje się artysta. Za pomocą ilustracji potomstwo widzi, że myszka może być Myszką Mickey, a innym razem rockową bohaterką. Każdorazowo jest to myszka, jednak to w jaki sposób obecnie się prezentuje jest przekazane w specjalny sposób. Kiedy wcześniej książka była przeczytana przez mamę lub tatę, potomstwo za pomocą ilustracji może opowiedzieć ją sobie po swojemu.
Oglądając ładne ilustracje, w łatwiejszy sposób możemy zapamiętać książkę. Dzięki ilustracjom można prosto do niej wrócić przykładowo będąc z dzieckiem na spacerze. Możemy rozpocząć swoją opowieść słowami: A pamiętasz w jaki sposób myszka...? Najwłaściwiej nabywać maluchowi różne książki. Kolejna powinna wyróżniać się od wcześniejszej i być skonstruowana na schemacie innym niż dziecko już poznało. Wszelkie ilustracje są jak słowa. Za każdym razem ilustracje mogą przedstawiać wydarzenie w odmienny sposób.


Gdy biblioteka malucha będzie skonstruowana w monotonny sposób, możemy być pewni, że zaprzepaściliśmy swą szansę. W Polsce jest mnóstwo ilustratorów periodyków. Ich nazwiska można przeczytać na stronach internetowych.