Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).

Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

Kiedyś dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. W obecnych czasach mogą oglądać bajki lub ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na Ziemi.


Rynek bajek dla dzieci z roku na rok wzrasta, co z kolei przekłada się na coraz nowatorską grafikę starszych jak i nowych opowieści.


gwiazdy
Author: sideways jdm
Source: http://www.flickr.com


klient


Oprócz tradycyjnych form bajek mamy teraz do wyboru bajki w różnych formach, z których możemy wysuwać różne, ukryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci.

Jeżeli zamieszczone tu treści dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na informacje (https://galerialucznik.pl/pl/menu/przybory-do-szycia/akcesoria-krawieckie-683.html), które przeczytasz, gdy klikniesz ten odnośnik!

Dodatkowo w obecnie występujących na rynku bajkach możemy znaleźć też obrazki zdobione po części jakimś materiałem ,które zmienia fakturę bajki i wywołuje duże zainteresowanie u najmłodszych czytelników -
disco
Author: Fotolia
Source: Fotolia


Jeśli dziecko jest już zmęczone śledzeniem w koło tych samych bajkach, można poszukać na przykład bajki o dinozaurach łącząc tym sposobem zabawne z nauką. Dzięki temu dziecko ma możliwość poznania nieznanego mu całkowicie świata i dowiedzenia się mnóstwa interesujących, nowych rzeczy.


Gdy przychodzi czas na sen, a dziecko nawet nie myśli o położeniu się spać, sprawdzonym sposobem oderwania maluszka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy znanych aktorów, będących Lektorami bajek. Taki audiobook można puścić dziecku z komputera bądź jakiegokolwiek odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się uspokoić i nastawić na sen. W wielu polskich sklepach można nabyć mnóstwo bajek na dobranoc, tzw. bajki zasypianki, powstałych dla różnych grup wiekowych. Bajki tego rodzaju dostępne są zarówno w wersji standardowej – papierowej, jak i audiobooka właśnie - przeskocz.


Niektóre dzisiejsze bajki wyposażone są także w specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce bajki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.


Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, kiedy maluch może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy i nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego. A to cenne lekcje dla każdego dziecka.