Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).

Militaria przez internet – akcesoria do samoobrony

W obecnych czasach niełatwo o atak w najmniej spodziewanym momencie. Tyczy się to w szczególności mało bezpiecznych okolic, ale nie tylko. Bywa, że nawet bezpieczne dzielnice nie pozostają wolne od napastników. Jak się przed nimi uchronić?


przekrój - muzyka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Z jakiego względu warto?


Produkty dedykowane do samoobrony mogą w znacznym stopniu zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Napastnik nierzadko liczy na to, że w prosty sposób uda mu się zdobyć telefon, czy portfel, bowiem wystarczy jedynie konkretnie zastraszyć daną osobę - to właśnie dlatego tak często są nimi kobiety. Niekiedy zdarza się, że warto jest postawić się złodziejowi, zwłaszcza jeśli całe wydarzenie ma miejsce w lokalizacji często odwiedzanej przez przechodniów. Napastnik wówczas boi się, że inna osoba może przeszkodzić mu w napadzie i często rezygnuje. Niestety, zdarza się jednak i tak, że opór ze strony ofiary tylko budzi dużą agresję. Wtedy znacznie lepiej jest oddać pieniądze, telefon, czy inną wartościową biżuterię, bo jak wiadomo życie ludzkie i zdrowie o wiele jest cenniejsze niż tego rodzaju przedmioty. Jeżeli jednak okolica, gdzie mieszkamy albo pracujemy nie należy do najbezpieczniejszych, warto postarać się o przedmioty, jakie mogą ułatwić nam samoobronę, a także dodać pewności siebie.


odzwierciedlenie - muzyka
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Obrona przed przestępcą



Długopis taktyczny Fisherpen to najlepszy przykład, że nieduże nawet militaria (zobacz ofertę sklep strzelecki online) mogą być okazać się funkcjonalne i przydatne. (link do wpisu) Przedmiot ten przypomina swoim wyglądem zwyczajny długopis, ale w razie zagrożenia pozostaje wygodnym narzędziem obrony – możemy z jego udziałem założyć dźwignię, albo uderzyć napastnika. Poza tym niektóre modele mają dedykowaną końcówkę, dzięki której wybijemy szybę.

Popularny jest także gaz pieprzowy. W razie zagrożenia wystarczy go użyć, aby zaskoczyć napastnika i zyskać czas na ucieczkę. Właśnie z tego powodu jest on, tak samo jak długopis taktyczny Fisherpen, skutecznym rozwiązaniem. To niewielkie przedmioty, jakie bez problemu zmieścimy w kieszeni, a tym samym zawsze będą pod ręką. Nawet jeżeli liczyć będą się sekundy, w łatwy sposób będzie można go wyjąć i efektywnie obronić się przed groźnym złoczyńcą. Tego rodzaju rzeczy można bez problemu zakupić w punktach sprzedających militaria. Odwiedź stronę CQB Wybór jaki oferują współczesne [TAG=sklepy] z militariami jest faktycznie duży, dlatego w każdym momencie możemy kupić potrzebny gadżet.