Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).

wasze zbieractwo może przerodzić się w inwestycję

Numizmatyka, wiąże nam się przede wszystkim z kolekcjonowaniem monet, lecz nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że inwestycja w monety ma szansę stać się też szansą na lokowanie kaPITału i uzupełniać nasze oszczędności.


Obecnie na rynku skup monet staje się coraz bardziej popularny i nie jest ciężko znaleźć doświadczonych rzeczoznawców, którzy mogą nam rozjaśnić tę dziedzinę.
Warto zaznaczyć, że numizmaty kolekcjonerskie, nie muszą być bardzo stare. To też jak najbardziej współczesne numizmaty, które mennica wydaje regularnie, na zlecenie Narodowego Banku. Jednak nie bywa ich dużo oraz nie trafiają do zwykłego obrotu, ponieważ ich renoma kolekcjonerska przewyższa kilkakrotnie ich nominał. Takie numizmaty wytwarzane są z cennych surowców, czyli złota i srebra oraz bywają puszczane przede wszystkim na szczególne wydarzenia.


Hobbyści nowicjusze, którzy chcą angażować się w skup monet zwykle na początku nie zdają sobie sprawy, jaka jest rozbieżność pomiędzy monetą i numizmatem. Moneta posiada nominał, czyli liczbę zapisaną w systemie płatniczym i jest używana w pospolitym obiegu, natomiast numizmat nie posiada takich właściwości, gdyż jego podstawowym przeznaczeniem jest ranga kolekcjonerka.


Gra planszowa - Warhammer Inwazja
Source: http://www.planszoweczka.pl/


pl:Eric Sardinas
Author: TNS Sofres
Source: http://www.flickr.com


Wartość monet zależy o paru czynników, między innymi od kruszcu, z którego zostały wykonane, ale też od nakładu, bo im bardziej niewielki nakład tym samym moneta wartościowsza.
Naomiast stare monety posiadają lepsze znaczenie dla inwestorów.


rynek skupowania monet jest niezwykle ciekawy i może nam przynieść nie tylko gratyfikacje, lecz nade wszystki fascynujące hobby.