Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).
Fotografia amatorska i profesjonalna
Author: Leo Hidalgo
Source: http://www.flickr.com
Obecnie świat dużej ilości osób bardzo mocno wiąże się z facebook’iem. Ten portal społecznościowy, ciągle jest bardzo popularny na całym świecie. Wszyscy chcą pochwalić się jakimś bardzo lub mało ważnym wydarzeniem z ostatnich dwudziestu czterech godzin. Niektórzy, można by rzec, są wręcz uzależnieni. Jednak osoby, które po prostu mają konto na tym portalu, chcą mieć jakieś porządne zdjęcia profilowe na facebook. Wiele osób wrzuca jakąkolwiek fotografię po to, żeby rozpoznali ich znajomi i udało się im nawiązać z nimi kontakt.

Wiadomo, że sporo osób ma tak samo na imię i nazwisko, więc ostateczna weryfikacja osoby jest możliwa, gdy zobaczymy zdjęcie. Dlatego profilowe zdjęcie jest bardzo istotne. Z tego powodu są ludzie, którzy robią sobie nawet zdjęcia do zawodowych fotografów. To sprawia, że czasem pewne osoby są w stanie otrzymać angaż do teledyskulub proponuje im się sesje zdjęciowe. Bo na facebook wchodzą, poza naszymi znajomymi, też możliwi pracodawcy. Jeśli, więc zależy nam na tym by być modelką, to prawie każde zdjęcie będzie działało na plus, gorzej, gdy chcemy dostać pracę w banku albo na jakimś bardziej renomowanym stanowisku, wtedy lepiej uważać, co wstawiamy na swoją tablicę.

Półnagie zdjęcie, raczej nie będzie działało na korzyść takiej osoby. Zdjęcie, jak to było fajnie na mocno zakrapianej imprezie raczej również nie będzie dobrym pomysłem.
Sesje fotomodelek
Author: Obsessive
Aparat fotograficzny
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Dzisiaj dosyć łatwo pstryknąć zdjęcie, ponieważ popularyzacja cyfrówek sprawiła, że fotografia jest stosunkowo tanim hobby. Może później, gdy jesteśmy zawodowcami, jest sporo ciężej, lecz na szczęście jeśli nie mamy wielkich aspiracji, a przynajmniej na początku, nie musimy wydawać wielu środków na aparat i akcesoria niezbędne do robienia tych fotek, które są niejako dziełami sztuki. No wiadomo - pewnie mamy spore aspiracje, ale to akurat dobrze. Bardzo wiele dziewczyn dopuszcza się bardzo poważnego błędu wychodząc z założenia, że potrzebne są jedynie zwykłe, atrakcyjne zdjęcia profilowe na facebooka aby móc od razu ściągnąć uwagę najważniejszych agencji modelek.

Niestety, w rzeczywistości jest to o wiele trudniejsze, więc jeżeli ktoś chce złożyć podanie w takiej właśnie agencji, to będzie musiał nade wszystko postarać się o znacznie bardziej profesjonalne zdjęcie. Praktycznie wszystkie agencje z góry odrzucają zdjęcia kojarzące się z takimi właśnie portalami społecznościowymi i od razu zakłada – często w pełni słusznie – że osoby które je wysyłają zwyczajnie nie mają pojęcia czym jest ta praca. Najważniejszym krokiem do zostania profesjonalną modelką jest przede wszystkim zapewnienie sobie jak najlepszego portfolio, w czym mogą pomóc nam najróżniejsi profesjonalni fotografowie, działający obecnie na terenie dosłownie całej Polski. W obecnych czasach, prawie każda osoba jest na diecie a prawie jedna czwarta ćwiczy i dba o swoje posiłki. Wiele osób chce wyglądać jak modelki ze zdjęć. Chociaż zdajemy sobie sprawę, iż fotografia modelek to duży udział programów do obróbki zdjęć, ale i tak chcemy dążyć do nieosiągalnych ideałów.

Sporo osób idzie na skróty i opłaca profesjonalną sesje zdjęciową. Wtedy doskonale widzimy na czym to wszystko polega. Sztab stylistów, makijażystek, a potem obrabianie zdjęć i prezentujemy się jak modelka z czasopisma. Szczególnie, że dziś w dobie facebooka ogrom osób ma fotki niczym ze znanych gazet. Ciężko już stwierdzić, kto był w telewizji, a kto po prostu celebruje swoje życie pokazując wszystko na fotografiach. Ale bycie zawodową modelką to naprawdę duży wysiłek. Jak widać na sukces dobrego zdjęcia musi zapracować cały sztab ludzi. Między innymi z tego powodu nim postanowimy, że będziemy żyli z modelingu, trzeba się porządnie zastanowić.