Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).
Spływy kajakowe Kaylon.pl
Author: Kaylon
Source: Kaylon.pl
Gdy na myśl o spędzeniu wakacji na leżeniu na piasku ziewasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy wypoczynek. Warto pomyśleć o wędrowaniu po górskich szlakach, przykładowo przez dwa tygodnie, od schroniska do schroniska, zdobywając kolejne szczyty. Możesz zwiedzić cały kraj na rowerze albo autostopem. Można też pomyśleć o innym wyzwaniu dla aktywnych, jakim są spływy kajakowe. Kaylon dba nie tylko o fachowe zaplanowanie całej wyprawy ale także o dopasowanie trasy i propozycje oryginalnych miejsc, w których mają miejsce spływy kajakiem – czyli zarówno na w Polsce jak i za granicą.

Każdy szlak jest wcześniej odpowiednio sprawdzony – na tej podstawie tworzony jest szczegółowy plan wszystkich odcinków – odpowiadający wymaganiom uczestników, porze roku czy warunkom zewnętrznym. Jeżeli nasze dzieci nie potrafią utrymać się na wodzie wystarczy założyć im kapoki i na początku obok nich pochodzić na płytkiej wodzie, żeby czuły się w kajaku bezpiecznie, a później możemy im dać spróbować własnych sił na płytszej wodzie samemu. Wiadomo, że są również kajaki dwu i czteroosobowe, więc możemy nawet całą rodziną wejść do kajaka. Więcej o nich pod tym linkiem. Jednakże, jeżeli to jest zabawa to taki kajak dla jednej osoby będzie świetnym wprawieniem się.

Jeśli widzimy, że córka lub syn nie czuje się zbyt pewnie możemy wybrać kajak dwuosobowy, to dobre rozwiązanie i dla rodziców i dla dziecka. Dziecko są bardziej pewne, bo wie, że obok jest tata lub mama i my, jako rodzice też mamy się lepiej, kiedy mamy pociecha jest w zasięgu ręki. Zasianie w młodym człowieku miłości do kajakowania sprawi, że być może w przyszłości nasza pociecha samo zacznie wyciągać nas z fotela po to, by pojechać wspólnie na jakiś niepowtarzalny spływ. Warto jest przedstawiać dzieciom wiele możliwości spędzania poza szkołą czasu na łonie natury, bo to inwestowanie w ich rozwój. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego sprzętu.

Tak naprawdę jest to główny i jednocześnie najistotniejszy element, który wpływa na komfort w trakcie spływu. Kajaki są produkowane w zróżnicowanych wymiarach i również w różnorodnych kształtach. Bywa tak, że na pierwszy rzut oka nie dostrzega się wielkich różnic, jednak pływając jest możliwość poczuć faktycznie bardzo dużą różnicę na korzyść albo w przypadku złego doboru kajaku na minus.
Bory Tucholskie
Author: Szymon Nitka
Source: www.flickr.com
W takim przypadku warto skonsultować się z fachowcami, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób dopasować kajak do budowy ciała każdej osoby i również do wagi. Wypożyczalnia kajaków poza tym, że świadczy usługi w postaci wypożyczania kajaków, to często również prowadzi serwis sprzętu tego rodzaju i również doradza w dobraniu odpowiedniego typu kajaku, który wpłynie na zdecydowanie lepszy komfort pływania (zachęcamy do zajrzenia na www.kaylon.pl).

W zależności od ilości czasu jaką dysponują uczestnicy, firma przygotowuje spływy kajakowe sprawdzające się na krótkich trasach ciągnących się wzdłuż najpiękniejszych polskich rzek (tj. Biebrza, Bug) jak i znacznie dłuższe wyprawy w kierunku granicy wschodniej – na teren Łotwy, Ukrainy czy Białorusi. Oprócz fachowego zaplanowanie całej wyprawy i zapewnienia uczestnikom licznych, wspaniałych atrakcji Kaylon stawia również na komfort i bezpieczeństwo – na co składa się nie tylko precyzyjny plan wycieczki dopasowany do wieku uczestników ale także potwierdzona wysoka jakość sprzętu i opieka organizatora przez cały czas trwania spływu. Właśnie z tego względu propozycje firmy Kaylon spotykają się z zainteresowaniem zarówno doświadczonych kajakarzy i długoletnich fanów takiej opcji wypoczynku ale również rodzin z dziećmi czy grup, które dotychczas nie brały udziału w takich wyprawach.