Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).
koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już stosunkowo stara, jednak w tym przypadku nie można uznać, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa ma sporo fanów, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej znanych, jak i tych mniejszych zespołów, jakie głównie znane są lokalnej publiczności. Muzyka ta oparta jest głównie na dosadnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się wielką popularnością, co przekłada się głównie na to, że nadal w dominującym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Oczywiście progres tej muzyki wiąże się z wprowadzeniem elektroniki, ale w tym przypadku jest ona wyłącznie dodatkiem do kompletnego brzmienia takiego gatunku muzycznego.

koncert
Author: Jimmy Baikovicius
Source: http://www.flickr.com
Ciężko jest zatem wskazać jedyny rodzaj muzyki, który znajdzie ogromnie duże uznanie w niejako szerokim gronie polskich słuchaczy. Pewne fakty oczywiście nie podlegają dyskusji, dlatego też na rynku muzycznym znajduje się kilka niezwykle znanych kapel, których muzyczne utwory są w szeregu przypadków grane w różnych położeniach na świecie. Ich hity po wielokroć bawią także całe pokolenia oraz wszelkie grupy wiekowe, dlatego też w wielu przypadkach nie przechodzimy beznamiętnie wobec ich najnowszych utworów. Zespoły, które na zawsze zapisały się w kartach historii rocka, niejednokrotnie stawały się symbolami tego typu buntu. Strój i styl zachowania muzyków takich grup, nie pozostawiał jakichkolwiek złudzeń, że są oni zainteresowani konwenansami.

Dodatkowo, najważniejsze w tym wszystkim ostre gitarowe granie grup rockowych, sprawiło iż młodzi ludzie na całym świecie niemal natychmiast pokochali ten gatunek muzyczny i stali się wiernymi słuchaczami ciężkiego brzmienia.
zespół Pink Floyd
Author: Jimmy Baikovicius
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych i nadal grających całkiem sporo koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: o pink floyd na portalu terazrock.pl). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i pierwotnie rock w wykonaniu tego zespołu był niesamowicie mocny, można nawet stwierdzić że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął rozwijać się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest powszechna i ceniona nie tylko za klasyczne brzmienie rockowe, jakie posiada dużo interesujących instrumentów.

Pink Floyd znany jest na całym świecie także z tego, że teksty piosenek prezentują pewną głębię, która daje szansę nie tylko wspaniale się bawić, ale też zadumać się nad słowami, które poprzez konkretny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to ogromnie istotne i jak najbardziej to cechuje i tym samym rozpowszechnia zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal ma dużo fanów. Jedną z największych legend muzyki rockowej jest z całą pewnością zespół guns n roses, którego utwory do dziś elektryzują tych starszych i nieco młodszych fanów. Członkowie zespołu, grali ze sobą od 1985 roku, a już po dwóch latach udało im się opublikować swój debiutancki album. Dzięki fantastycznemu doborowi singla promującego cały krążek, płyta niemalże od razu stała się ogólnoświatowym hitem.

„Sweet Child O’Mine” dla wielu osób jest niemalże hymnem, który wciąż jest puszczany przez stacje muzyczne. Do roku 1993 guns n roses wydało jeszcze dwie płyty, po których nastąpiła dość zaskakująca i długa przerwa. Grupa powróciła na scenę niemal 10 lat później, ale ze starego składu pozostał tylko wokalista guns n roses, który nie zachwycił wiernych słuchaczy swoją kondycją. Spośród wszystkich członków starego składu grupy, najpopularniejszy poza wokalistą, był niewątpliwie grający na gitarze slash. Jego niezwykłe umiejętności muzyczne a także bardzo oryginalny wygląd spowodowały, iż od razu stał się ulubieńcem słuchaczy.

Dzięki swemu niezaprzeczalnemu talentowi oraz magnetyzmie, które poruszały nie tylko kobiety, slash świetnie dał sobie radę po odejściu z grupy. Tworzył zarówno własne grupy jak też grał gościnnie z innymi muzykami. Nawet dziś młodzi miłośnicy muzyki rockowej, którzy dopiero zagłębiają się w klasyki tego gatunku z łatwością są w stanie rozpoznać długie, kręcone włosy oraz cylinder, z których to właśnie słynie slash. Dowodzi to tym samym, że ewidentnie już w tym momencie jest on wielką legendą muzyki rockowej.