Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).
podczas grania
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Rzekomo są całkowitą stratą życia, ogłupiają nas. Naturalnie ze wszystkimi kłamliwymi stereotypami, są inne?, trzeba jakoś walczyć. To bardzo ważna rzecz, aby jakby nie patrzeć potrafić spojrzeć nieco obiektywniej na akurat gry komputerowe. Naturalnie wszyscy jesteśmy wolnymi obywatelami, a więc bez najmniejszego kłopotu idzie przyjąć do wiadomości bardzo różne postawy.

Pokój dziecka, łożeczko
Author: Pinio
Source: Pinio
Tak samo pamiętajmy o umiarze, kupując dziecku kolejną zabawkę. To nic złego, przecież dziecko powinno się bawić, a najlepiej jak jest to edukacja przez zabawę, lecz przesycenie może doprowadzić do znudzenia i niskiego poczucia wartości dla rzeczy. Dziecko nie rozumie jeszcze, że kupujemy daną rzecz za zarobione pieniądze. Właściwie, to może nawet to wiedzieć, ale jest to dlań pojęcie na tyle abstrakcyjne, że nie koniecznie jasne.

Zbyt dużo zabawek to z jednej strony odrzucenie starych zabawek, które są przecież sprawne, a także brak szacunku dla rzeczy (zabawki), jako dobra materialnego. Te gry jak Tomb Raider bądź ravensburger (tu znajdziesz ceny oraz dostępność ofert: Wii Nintendo) są wspaniałym pożeraczem czasu - jednak to pozytywna cecha. Skoro skarżymy się wielce na chroniczny stan nudy, to jakoś trzeba zawalczyć o bardziej odpowiedni komfort życia, no odnośnie tego zapewne nie mamy żadnych wątpliwości. I chociaż istnieją przyjemniejsze formy walczenia z wszechobecną nudą, to jednakowoż gierki przynajmniej powodują, że będziemy mieli możliwość szybko, bez problemów, cieszyć się wakacjami bądź wieczorem.

Jeśli chodzi o rzeczy praktyczne, jak pościel dziecięca - poszewki czy prześcieradła dla dzieci sytuacja kreuje się troszkę inaczej. W tym zagadnieniu nie można oszczędzać, podobnie jak w kwestii ubrania, bo przecież najważniejsze to, gdy samopoczucie naszego dziecka jest dobre. Z jedzeniem pamiętajmy też o zdrowiu i wartościowych składnikach, lecz, podobnie jak w przypadku zabawek nie szalejmy, to oznacza, unikajmy starajmy się unikać słodyczy, nie rozpieszczajmy kolejnym batonikiem. Nie dość, że nie jest to dla dziecka zbyt zdrowe, to dodatkowo za każdym razem (na przykład, będąc w sklepie czy na festynie) dziecko będzie żądało wręcz, żeby kupić mu coś słodkiego.

Dla osób, które bez mała aktywnie uczestniczą w życiu publicznym pożądane byłoby również polecić inne pozycje książkowe takie jak książka Bernard Blein Sztuka prezentacji wystąpień publicznych, dzięki której nasza umiejętność publicznego przemawiania niewątpliwie wzrośnie. Umiarkowanie wobec tego,jest rzeczą świętą. Z jednej strony ogranicza pragnienia (zabawki, słodycze), z drugiej ukazuje świat wartości, gdzie znajduje się miejsce dla posiadanych rzeczy, na przykład, starych zabawek. Zamieniając często naszym dzieciom jedną zabawkę na drugą wyrządzamy mu krzywdę, gdyż nie nie dajemy mu możliwości przywiązania się do rzeczy. Warto zachować w tym temacie rozsądek, zwłaszcza, że jako dzieciaki nie mieliśmy takiego dostępu do świata kapitalizmu i częstej wymiany starego na nowe. Może za kilka lat dziecko doceni nasz wysiłek wychowawczy, kiedy zobaczy, iż za naszymi działaniami stały ważne wartości.