Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/melodyfair-japan.com/includes/menu.inc).
Decoupage
Author: 芳蘭 徐芳蘭
Source: http://www.flickr.com
Karki urodzinowe to zawsze świetny dodatek do większego prezentu dla solenizanta. Niestety, w nowym tysiącleciu ten niesamowicie cenny zwyczaj posyłania do bliskich życzeń na urodziny nieco zaniknął. Czy w dobie Internetu takie na przykład kartki imieninowe są koniecznie skazane na muzealne gabloty? Chwytanie momentów w papierową oprawę ma ponad dwustuletnią tradycję. To w Ameryce, przed laty, zaczęto nadawać wspomnieniom tę wyszukaną formę - fotografie wkładane do albumów przyozdabiano suszoną lawendą i rumiankiem, dodawano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na zdjęciu wzbogacano odręcznie napisaną notatką lub fragmentem gazety i... gotowe. Oglądanie albumów zabierało nas więc w emocjonującą podróż wspomnień i aromatów. Tradycyjnym elementem obchodów każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest odpowiednimi świeczkami, których ilość odpowiada wiekowi solenizanta.

Osoba świętująca uroczystość otrzymuje liczne prezenty. Ludzie od wielu lat słali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na niedużych karteczkach papieru z barwnymi napisami, aby zrobić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało Takiego typu kartki, choćby kartki imieninowe (np. Artillo), aby pokazywać je swoim potomkom. Takiego gatunku kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych państw całego świata. Kartki z różnych krajów z całego globu będą różnić się interesującymi szczegółami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na pewne specyficzne zwyczaje świąteczne.

Podobnie rzecz ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego albo błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest w szczególności mocno popularny w Polsce, jest również obecny, również w innych rejonach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Bywa, że można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub patron danego imienia. Kartki imieninowe trzeba wtedy wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach. Wielkim plusem scrapbookingu jest to, że możemy sami tworzyć nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki. Czasopisma, małe przedmioty, które bez trudności pokazać w albumie, skrawki materiałów, innymi słowy wszystko to co wiąże się z naszą przeszłością – nic przecież nie kosztują.

Owszem, jeśli poszukujemy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak bogata, iż można godzinami zatracić się w przeglądaniu oryginalnych dodatków, czyli kolorowych papierów, stempli czy dziurkaczy ozdobnych.
Tradycyjnym elementem obchodów każdych prawie urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, jaki ozdobiony jest specjalnymi świeczkami, których ilość odpowiada wiekowi solenizanta. Osoba świętująca urodzinydostaje liczne prezenty. Ludzie od setek lat posyłali sobie dodatkowo życzenia urodzinowe na niewielkich kartkach papieru z barwnymi napisami, aby sprawić sobie nawzajem przyjemność. Wielu kolekcjonowało takie kartki, choćby kartki urodzinowe, aby pokazywać je swoim dzieciom. Takiego rodzaju kartki można spotkać w Stanach Zjednoczonych, w Australii Europie. Zwyczaj ten dotarł nawet do najodleglejszych regionów całego świata.

Kartki z różnych krain z całego globu będą różnić się intrygującymi drobiazgami, wskazującymi na odmienne regiony kulturowe, czy na pewne rzadkie zwyczaje imieninowe. Tak samo rzecz ma się odnośnie celebrowania dnia imienin. Imieniny jest to zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego albo błogosławionego z chrześcijańskiego kalendarza. Zwyczaj ten jest w szczególności mocno popularny w Polsce, jest również obecny, także w innych regionach katolickich. Na przykład w Szwecji, w Czechach, Bawarii, Bułgarii, w Grecji, , na Łotwie oraz Węgrzech. Czasem można spotkać regułę, wedle której jest więcej niż jeden święty lub błogosławiony danego imienia. Kartki imieninowe warto wówczas wysyłać solenizantowi w pierwsze imieniny zaraz po urodzinach. Scrapbooking (sprawdź więcej) to nie tylko fotografia, to także technika dekorowania - nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego znaczenia, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć niezobowiązujące upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż samodzielnie zrobiony album na zdjęcia?